2020_Ceskykras_ctvrtek_1709
Skryjský vodopád - Součástí rezervace Skryjská jezírka je také stejnojmenný vodopád, který leží na Zbirožském potoce. Vodopád co do rozměru není nijak velký, z pohledu průtoku vody však patří mezi ty nejvodnatější vodopády na našem území. Atraktivitu vodopádu zvyšuje jeho skalnaté okolí, kterým se prodírá Zbirožský potok.
Kostel sv. Michaela Archanděla - Barokní kostel z r. 1712. Nachází se na bývalém hřbitově. Oltářní obraz sv. Michaela Archanděla je dílem Josefa Hellicha z let 1854-55. Věž je opatřena dvěma zvony. Zvon pocházející z r. 1598 je zdoben reliéfem Matky Boží a druhý s reliéfem sv. Jana Nepomuckého byl přelit pražským zvonařem Karlem Bellmannem v r. 1839.
Zřícenina hradu Týřov - Navštivte romantickou zříceninu bývalého přemyslovského hradu. Najdete ji na ostrohu nad řekou Berounkou. Patří mezi nejstarší české hrady, první zmínka o něm pochází již z roku 1249. V tomto roce zde zajal svého syna Přemysla (Otakara II.) král Václav I.
Zachovalo se mnoho obvodových zdí a romantické nádvoří, hrad je však ve špatném technickém stavu. Na místo vede žlutá turistická značka.
hrad Křivoklát - Královský hrad obklopený nekonečnými lesy byl oblíbeným místem pobytu a lovu Přemyslovců i Lucemburků. Vznikl počátkem 12. století a během následujících staletí prošel nejrůznějšími úpravami. Ty nejzásadnější, pozdně gotické, proběhly za Vladislava Jagelonského na přelomu 15. a 16. století. Později se na stavu hradu neblaze podepsala třicetiletá válka i četné požáry. Dřívější podobu se mu snažily vrátit rekonstrukční práce probíhající od poloviny 19. století. Z interiéru vynikají královský a rytířský sál s expozicí gotického malířství a sochařství, kaple jedinečnou síťovou klenbou, knihovna a dominanta hradu - válcová věž s expozicí lovectví.
V průběhu roku se zde koná řada kulturních akcí, koncertů a dobových akcí.
Kaple Korunování Panny Marie - Královská kaple Korunování Panny Marie je ústřední sakrální stavba na hradě Křivoklát. Nachází se v jižním křídle hradu. Kaple nahradila původní raně gotickou Václavskou kapli ze 13. století. Pozdně gotický vzhled získala za vlády Vladislava II. Jagellonského, kdy proběhly velkolepé přestavby, jež pokračovaly i za Ludvíka Jagellonského.
Kostel sv. Petra - V jádru pozdně gotický kostel z první poloviny 16. stol., později rozšířen v barokním slohu. Novogotická přestavba z konce 19. stol. od významného českého architekta Josefa Mockera. Nad hlavním vchodem znak knížat Fürstenberků, donátorů stavby. Jednolodní kostel s hranolovou věží má odsazený polygonální závěr se sakristií a kaplí při severním boku.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
- zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

2020_Ceskykras_ctvrtek_1709

Popis

Fotografie: Dana Nalepová

Období

Statistiky

  • 73 fotek
  • 0 se líbí

Fototechnika

Fujifilm FinePix S4200

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album

Komentáře fotek a videí

Levnější už to nebude! 30% sleva BLACK FRIDAY platí na všechny dárky z vašich fotek po zadání kódu: BF2022 v objednávce.
S kódem: BF2022 Akce platí do 4. 12. 2022
Získat slevu
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí…

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
2020_Ceskykras_ctvrtek_1709
Komentáře Přidat